Edit Content

Bizimle İletişime Geçin

Telefon

+90 216 999 70 18 Dahili: 103
+90 531 659 46 13

Çalışma Saatleri

P.tesi - Cum : 09.00-17.00

E-Posta

İletisim@sahaakademi.com

Adres

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı, Teknopark İstanbul, No: 1/9A, Üst Zemin Kat D:104-105 Pendik 34906 İstanbul – TÜRKİYE

Sıkça Sorulan Sorular

SAHA MBA Hakkında Merak Edilenleri Cevapladık

S.S.S

Detaylı bilgi için bizimle İletişime geçmekten çekinmeyin. SAHA MBA’yı bir de bizden dinleyin.

 • SAHA MBA Programı sektöre özel olarak tasarlanmış bir programdır. Savunma sanayisi özelinde tasarlanmış olan program, bu sektörde liderler yetiştirmeyi hedefler.
 • SAHA MBA Programı, dünyanın en popüler 15 üniversitesinin MBA programlarına denk düzeyde ve kalitede hazırlanmış bir müfredat sunar.
 • Program, sektörün ihtiyaçlarına ve ulusal hedeflere uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, katılımcılar sektöre özel bilgi ve beceriler kazanırlar.
 • Programın içeriği, uzmanlar tarafından hazırlanmış 52 eğitim başlığından oluşan 354 saatlik bir eğitimden oluşur. Bu sayede, katılımcılar kapsamlı bir eğitim alırlar.
 • SAHA İstanbul savunma havacılık ve Uzay Kümelenmesi tarafından oluşturulan SAHA MBA programı, sektörün içinden gelen bir programdır. Bu sayede, sektördeki ihtiyaçlara uygun bir eğitim sunar.
 • Program, savunma sanayisi için özel olarak tasarlanmış derslerle desteklenir. Bu sayede, katılımcılar sektöre özel bilgi ve deneyim kazanırlar.
 • SAHA MBA Programı, uluslararası standartlara sahip bir programdır. Bu sayede, katılımcılar uluslararası düzeyde bir eğitim almış olurlar.
 • Programda 52 ders başlığı ve ek modüllerin her biri için alanında en iyi, dünyaca kabul edilen eğitmenler ders vermektedir. Programda dönem boyunca her bir katılımcı 49 farklı eğitmen, bir yönetici koçu ve davetli üst düzey sektör liderlerinden ders alacaktır.
 • SAHA MBA’i diğer programlardan ayıran en önemli özellik bir yöneticinin iş hayatında ihtiyaç duyacağı tüm eğitimleri kapsaması ve eğitimlerin her konu için alanında en iyi eğitmen tarafından hap bilgi şeklinde uygulanmasıdır.

Eğitim Programı 4 tema altında 47 eğitim başlığı, İş ve strateji Simülasyonu, Yönetici koçluğu ve Vaka analizlerinden oluşan toplam 52 ders başlığında 354 saatlik bir programdır.

 

Eğitim çarşamba akşamları Zoom platformu üzerinden 2 saat, cumartesi günleri eğitim merkezlerinde 8 saat yüz yüze olarak uygulanır. Her 4 cumartesinden sonra 1 hafta eğitim arası verilir. Aralara ek olarak resmi tatiller, ramazan ayı ve temmuz ayında dinlenme tatilleri bulunmaktadır. Programda tamamlayıcı eğitimlerin bölünmemesi için eğitim dönemi boyunca 8 Pazar günü eğitim bulunmaktadır.

Eğitim Uygulama Merkezi
İstanbul: Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı, Teknopark İstanbul

Ankara: Tunus Caddesi No:80 06680 Kavaklıdere Ankara

SAHA MBA Programı’nı başarıyla tamamlayan MBA öğrencilerimize TÜBİTAK BAŞKANI ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı tarafından imzalanmış bir sertifika verilecektir. Ayrıca, eğitim dönemi boyunca alınan tüm eğitimler ve başarı notlarını içeren transkript belgeleri de öğrencilere teslim edilecektir. Bu belgeler, öğrencilerin profesyonel kariyerlerindeki başarılarını ve SAHA MBA Programı’nın yüksek standartlarına uygun eğitim aldıklarını göstermek için değerli bir araçtır.

Katılımcıların diploma alabilmeleri için 2 şart bulunmaktadır.

 • Eğitim programı boyunca %70 devam şartını sağlamalıdır. Devam yüzdesi, hafta içi 2 saatlik eğitimler için %40, 8 saatlik eğitimler için %60 oran çarpanı ile hesaplanmaktadır.
 • Eğitim programında 8 saatlik derslerin sınavı bulunmaktadır. Dersten önce sisteme 10 soruluk 12 dakikalık ön test yüklenmektedir ve ön testi çözmek için katılımcılara 1 hafta süre verilmektedir. Dersten sonra 10 soruluk 12 dakikalık son test yüklenmektedir ve son testi çözmek için katılımcılara 2 hafta süre verilmektedir. Sınavlardan alınan son test puanlarının ağırlıklı not ortalamasının 100 üzerinden 60 olması gerekmektedir.

Not: Dönem sonunda katılımcının %70 devam oranını sağlaması ve sınav ortalamasının (%35-%60) arasında kalması durumunda telafi hakkı verilmektedir. Bunun dışındaki durumlarda dönem içerisinde sadece sistem hatası olması veya beklenmedik zorunlu hallerde katılımcıya ders özelinde sınav tekrar açılabilmektedir.

SAHA AKADEMİ LMS sistemi, SAHA MBA’e kabul edilen katılımcılara açılır. Katılımcılar mail ve şifreleri ile giriş yapar.
Sistem içerisinden katılımcılar ders notlarına, sınavlarına, sınav sonuçlarına ve dersleri yeniden izleyebilmeleri için ders video kayıtlarına ulaşabilmektedir.

SAHA MBA 2024 başvuruları: 13 Mayıs – 28 Temmuz 2024
Asil liste kayıtlarının tamamlanması: 29 Temmuz -11 Ağustos 2024
Yedek liste kayıtlarının Tamamlanması: 12 Ağustos – 26 Ağustos 2024
Dönem Başlangıcı: 11 Eylül 2024

SAHA MBA’e başvuran katılımcılar kayıt formunda özgeçmişlerini sisteme yüklemektedir. Başvuru tarihinin bitmesinin ardından özgeçmişler incelenerek asil liste ve yedek listelere göre katılımcıların kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Katılımcılar seçilmesi sırasında dikkat edilen hususlar:

 • Meslek/Unvan
 • Eğitim Durumu(Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
 • İş Tecrübesi
 • Yetkinlikleri

Katılımcıların firmalarımızın ihtiyaçlarına göre hazırlanmış eğitim içeriklerini alırken farklı sektörlerden, iş dünyasından tecrübeli katılımcılar ile tartışarak, katılımcılardan da öğrenebileceği bir network ortamı amaçlanmaktadır.

Program başvuru süreci, adayın başvuru kayıt formunda yer alan bilgileri doldurup göndermesi ile başlayacaktır. SAHA İstanbul’un gerekli incelemeleri ve özgeçmişleri incelemesi sonrasında katılımcılara asil veya yedek listeye kabul edildiklerine dair bilgilendirmesi ile devam edecek ve program ücretinin yatırılması sonrasında tamamlanacaktır.

Programa kabul bilgilendirmesi yapılması ardından kesin kayıt için istenecek evraklar aşağıda sunulmuştur. Evrakların dijital olarak iletisim@sahaakademi.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

 • Lisans veya Lisans Üzeri diploma
 • Varsa Firmasında Çalıştığına Dair Belge
 • Fotoğraf
 • Özgeçmiş
 • Kimlik Fotokopisi
 • Dekont/(Taksit yapan katılımcılar için mail order formu)